Malediivien Punaisen Puolikuun

FONT SIZE:
fontsize_dec
fontsize_inc
Elokuu 8, 2016 Lumi Aalto M 0 2

Malediivien Punaisen Puolikuun on itsenäinen, vapaaehtoinen, voittoa, humanitaarinen järjestö perustettiin vuonna Malediivit mukaan virture Malediivien Punaisen Puolikuun lain laki nro: 7/2009

Syntymästä National Society Malediivit, kaikki toiminta vuoden 2009 viimeisellä neljänneksellä oli keskittynyt muodostumiseen ja hyväksyntänsä yhteisössä. Aluksi yhteisön sitoutuminen oli rajallinen, koska toiminta toteutetaan käytti enimmäkseen prosessisuuntautunutta.

Legal-base

Oikeudellinen perusta ja ratifiointi MRC lain mukaan Malediivien presidentti tapahtui toukokuun alussa 2009 laki antoi laillisesta oikeudesta humanitaarinen järjestö - jonka nimi Malediivien Punaisen Puolikuun - perustetaan ja sitoutuvat humanitaarisesta työstä Malediiveilla. Tämän vuoksi välivaiheen suunnitteluryhmä, joka johti muodostumista prosessi tuella IFRC, aikataulun ensimmäinen yleiskokouksen MRC joka oli 16. elokuuta 2009. kokoonpano valitsi ensimmäisen johtokunnan MRC ja hyväksyi kansallisen yhdistyksen perussääntö ja säännöt menettelyjä.

Valitsi hallintoneuvosto hyväksyi MRC väliaikaisen kehittämissuunnitelma ja sitoutuivat järjestelmällinen valmistelee kahden vuoden MRC strategisen kehittämissuunnitelman. Jälkeen suoraan yleiskokouksen suunnitelman täytäntöönpano tapahtui palkkaamiseen ylimmän johdon ja ohjelman henkilöstöä. Tämä johti induktion National Seuran johtokunta, johtoryhmä, kansallinen neuvottelukunta jäsenten ja ohjelman henkilöstöä järjesti IFRC osana valmiuksien kehittämiseen. Muodostumisen saaren yksiköiden ja atolli oksat seurasi.

Yksiköt ja oksat on tarkoitus muodostaa kolmessa atolls vuoden 2010 alussa, josta aikanaan voi kehittää palveluja tukevat asianmukaiset rakenteet, järjestelmät ja kapasiteettia. Vapaaehtoiset rekrytoidaan yksiköiden ja olla suoraan mukana palvelujen toimittamista.

  0   0
Edellinen artikkeli Marwar Junction-Munabao line
Seuraava artikkeli Mykoplasmaa ovipneumoniae

Kommentit - 0

Ei kommentteja

Lisääkommentti

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Merkkiä jäljellä: 3000
captcha